Strojové vyšívanie na šiltovky

Ďalším veľkým segmentom reklamného textilu sú šiltovky. Na výrobu výšiviek na šiltovky je potrebný špeciálny, voľnoramenný vyšívací stroj vybavený šiltovkovými rámčekmi na uchytenie šiltovky.

Veľkosť strojového vyšívania na šiltovky je väčšinou obmedzená veľkosťou a prístupnosťou plochy na ktorú sa má logo vyšívať. Na predný diel sa môžu vyšívať logá až do šírky 14cm. Najväčšia možná veľkosť samozrejme vyplýva aj z proporcií daného loga, na výšku sme v závislosti od typu šiltovky limitovaný na 5-6cm.

Čo sa týka umiestnenia výšivky na reklamný textil (v tomto prípade šiltovka), je prakticky možné šiltovku obšiť „dokola“. Hlavné logo sa väčšinou umiestňuje na predný diel šiltovky. Ak treba vyšiť ďalšie výšivky na tú istú šiltovku je možné ich umiestniť na boky a dokonca je možné výšivku vyhotoviť aj na zadný diel šiltovky. Na zadný diel šiltovky odporúčame už len krátke texty…ako napríklad webovú stránku ale v závislosti od tvaru loga je niekedy možné vyšiť aj celé logo.

Tvary šiltoviek sú od rôznych výrobcov veľmi odlišné. Niektoré tvary nie sú z hľadiska výroby moc vhodné. Ak teda budete chcieť svoje logo na šiltovky vyšívať, odporúčame si dať poradiť pri výbere vhodnej šiltovky – obvzlášť to platí ak sa má vyšívať zložitejšie logo, napríklad s kontúrovanými plochami, kontúrovanými písmenami, či logá s veľmi jemnými detailami.

Spoľahnite sa na nás! Poradíme Vám pri voľbe správnej šiltovky, ktorá bude spĺňať Vaše požiadavky, zároveň bude vhodná na vyšitie loga. Pomôžeme Vám určiť správnu veľkosť a najestetickejšie umiestnenie loga. Dobre zvolená šiltovka s peknou strojovou výšivkou je dobrá reklama pre každú firmu.